הגעת לגיל 50? יש לך היסטוריה משפחתית של סרטן השד? קבעי עוד היום בדיקת ממוגרפיה

בדיקת ממוגרפיה

סרטן השד הינו הסרטן השכיח ביותר בקרב נשים. אחת מתוך 8-9 נשים עלולה לחלות בסרטן השד.  הגידול הסרטני מתפתח, ברוב המקרים, באיטיות רבה. הסימן הקלאסי הוא גוש בשד, שאינו גורם לכאב. עם הזמן הגוש עלול לגדול ולחדור לרקמות שמסביבו, ואף להתפשט לאיברים מרוחקים... הבדיקה מאפשרת גילוי מוקדם של סרטן השד, בשלב שבו סיכויי הריפוי גבוהים!

הבדיקה הינה צילום רנטגן של השד, הנעשה בעזרת מכשור משוכלל, מהחדישים בעולם, ברמת קרינה נמוכה מאוד, ומאפשרת אתור נגעים עוד בטרם ניתן לחוש בהם בבדיקה ידנית. הבדיקה נערכת באמצעות מכשיר ממוגרפיה חדיש DR MAMMO דיגיטלי המאפשר: 
ירידה של כ -75% ברמת הקרינה.
עלייה משמעותית באיכות הצילומים.
הקטנת הצורך בבדיקות נוספות כגון אולטרה סאונד שד.
שמירת הצילומים בארכיון דיגיטלי לצוך השוואה עם בדיקות חוזרות.
יתרונות אלו מאפשרים איתור גידולים בשלבים מוקדמים ביותר תוך הגדלת סיכויי נריפוי וההחלמה.

אופן ביצוע בדיקת ממוגרפיה


הבדיקה מהירה, ונמשכת דקות ספורות בלבד. במהלך הבדיקה טכנאית הרנטגן מצלמת שני צילומים לכל שד כשלעיתים קיים צורך טכני בצילומים נוספים. כחלק מבדיקה זו נדרש להפעיל לחץ מסויים על השד והוא למעשה נלחץ בין שני לוחות המיועדים לכך. הדבר נחוץ כדי לקבל הדגמה טובה של רקמת השד, לכל עומקו. סריקת השד נעשית ברמת קרינה נמוכה וללא כאבים. בתום הבדיקה, טכנאית הרנטגן מפתחת את סרטי הצילום ומבקרת את איכות הצילום. הבדיקה מפוענחת ע"י רדיולוג מומחה.

ממצאי בדיקת הממוגרפיה


במידה ופענוח הצילומים על ידי הרדיולוג הוביל לחשש שהתגלה גוש בשד, הנבדקת תופנה לבדיקת נוספת כדי להבין מה סוג הגוש ו/או לביופסיה. הצילומים יכולים להעיד גם על נוכחות של משקעי קלציום ברקמת השד. אלו משקעים הראים כמו נקודות בעת פענוח הצילום, אך לרוב הם אינם סרטניים. במידה ויש חדש למשקעים סרטניים, תופנה הנבדקת לבדיקות נוספות. במידה והתגלו ממצאים ממאירים או כאלו בעלי חדש לממאירות, תשלח הנבדקת לביצוע ביופסיה ולהמשך טיפול.

ממוגרפיה לשד

חדש במור לאשה ברמת אביב


מרכז בדיקות לבריאות השד הנותן מענה בכל ההיבטים של רפואת השד. השרות ניתן על ידי ד"ר ערן שרון לרבות התאמת בדיקות מותאמות, בטכנולוגיה חדשנית : ממוגרפיה דיגיטלית המתקדמת בעולם, ABVS  אולטרה סאונד שד דיגיטלי, טומוסינטיס- סריקה תלת מימדית של רקמת השד. הפענוח מבוצע על ידי צוות רדיולוגים מומחים.

מרכז השד - מכון מור

מור ערוך לתת לך את השירות הרפואי האופטימלי, תוך דגש על יחס אישי, פרטיות הנבדקת ואווירה מקצועית ונעימה.

המלצות לביצוע בדיקת ממוגרפיה בשד


לנשים מעל גיל 50 – כבדיקת סקר אחת לשנתיים.
לנשים בגילאי 49-40 הנמצאות בקבוצות סיכון.
במקרים של היסטוריה משפחתית.
כדאי לקבוע את תאריך הבדיקה (לנשים בגיל הפוריות) לבין שבוע או שבועיים מזמן קבלת הווסת, כך שהשדיים יהיו נפוחים פחות והבדיקה תהיה נוחה יותר.

ליצירת קשר בנושא ממוגרפיה לשד: 8564*

מור לוגו