רוצה להתייעץ עם המומחים שלנו? השאירי את פרטייך ונציגנו יחזרו אליך :
לשירותכם גם בטלפון
3171
1-700-70-30-31

טיפול להעלמת ורידים

דליות הן ורידים שיטחיים נפוחים מדם שמצטבר בהם בזמן עמידה בהשפעת כוח המשיכה. תופעה זו מתרחשת בשל נזק בלתי הפיך לשסתומים החד כיווניים המצויים בורידים שאמורים למנוע תופעה זו כאשר הם תקינים. כלומר, מקור הבעיה באי ספיקת השסתומים, במערכת השיטחית של רגל. 

בעולם המערבי כ- 30% עד 50% מהנשים וכ- 10% עד 25% מהגברים סובלים מבעית דליות ורידי הרגלים (Varicose Veins), המתבטאת במראה רגלים מהם בולטים כלי דם כחלחלים הנראים לעיתים כחבלים מפותלים מתחת לעור.


סיבות לדליות ורידים:

תורשה
משקל עודף
עמידה ממושכת
הריון
גלולות למניעת הריון המכילות אסטרוגן
פציעה בגפיים תחתונות
סכרת
ועוד


טיפול מוקדם מונע סיבוכים

במידה ואין מטפלים בדליות עלולה הבעיה להחמיר ולגרום לכאבים, נפיחות, דלקות קשות, כיבים בעור ולעיתים רחוקות נוצרים קרישי דם מסכני חיים.


ישנן 3 סיבות עיקריות לטיפול במחלת הורידים:

1. אסתטית.
2. כאבים, כבדות, עייפות וצריבה.
3. הופעת סיבוכים כגון בצקות, כיבים ודלקות של הרקמות הרכות (צלוליטיס).

ישנם חולים לא מועטים שבשל מחלות רקע קשות, כגון מחלות לב או גיל מתקדם, אינם מסוגלים לעבור ניתוח כל שהוא ובשל כך לא מקבלים את הטיפול למחלת הורידים ממנה הם סובלים.

תודות להתפתחות מכשיר האולטרסאונד בשני העשורים האחרונים, ניתן כיום לטפל ברוב החולים.
במקום להוציא את הוריד החולה באמצעות ניתוח, גורמים לו להיעלם ולהיספג ע"י הגוף ללא הרדמה, חתכים וכאבים. הפעולה מבוססת על הזרקת חומר מוקצף באמצעות מחט עדינה באופן ישיר לתוך כלי הדם. כאשר החומר בא במגע עם דפנות הכלי נוצרת תגובה מידית של כווץ. יחד עם תחילת תהליך דמוי דלקת המוגבלת לדופן הפנימית, הגורם לבסוף להידבקות דפנות הכלי, לספיגתו ע"י הגוף ולבסוף להיעלמותו (אין צורך לדאוג, ישנם עוד קילומטרים רבים של צינורות כלי דם ורידיים ברגל הממשיכים לתפקד). ב- 2-3 פגישות, פותרים את הבעיה לחלוטין. לאחר הטיפול זרימת הדם מהרגל מתבצעת דרך ורידים עם שסתומים תקינים וכך יורד הלחץ ברקמות הרגליים.

הניסיון המצטבר בטיפול זה הוכיח כי מדובר בטיפול בטוח ויעיל עם תופעות לוואי מועטות. טיפול זה מבוצע בהנחיית מכשיר האולטרהסאונד המאפשר למקם במדויק את הוריד הגדול החולה המוסתר עמוק מתחת לעור ואת סעיפיו שלא תמיד נראים לעין. באופן זה ניתן להזריק באופן בטוח מהימן ומדויק את החומר המוקצף ישירות לתוך הוריד הפגום וזאת בלי כל סיכון לפגיעה בכלי דם אחרים או ברקמות שכנות.

אין כל צורך בהרדמה כללית או אזורית, והמטופל יכול לשוב לפעילות מלאה מיד לאחר כל טיפול. החומרים הפעילים נמצאים בשימוש שנים רבות ומאושרים ע"י מנהל התרופות האמריקאי- FDA ומנהל התרופות האירופאי.


המלצות לביצוע טיפול להעלמת ורידים

במקרים של ורידים בולטים הניתנים למישוש.
כאשר הרגליים מתנפחות במהלך היום.
במקרים של תחושת כבדות המוקלת ע"י הרמת רגליים.
נשים וגברים שאובחנה אצלם בעיה בורידי הרגליים.
במקרים בהם הורידים הופיעו שוב לאחר ניתוח.
במקרים בהם לא ניתן לבצע ניתוח בשל גיל או מצב רפואי.


ד"ר יאיר גלילי מדבר על טיפול להעלמת ורידים:ליצירת קשר בנושא טיפול להעלמת ורידים: 3171*

מור לוגו