לשירותכם גם בטלפון
3171
1-700-70-30-31

אולטרסאונד דופלר כלי דם

אולטרסאונד דופלר ורידי ידיים ורגליים

הבדיקה מאפשרת הערכת מצב הורידים בגפיים העליונות והתחתונות, ומסייעת: באיתור חסימות (טרומבוזות) בחלל הורידים העמוקים, היצרויות או התרחבויות של כלי הדם, הערכת תפקוד מערכת הורידים, דליות בורידים השטחיים של הרגליים ולבירור גורמים לכאבים בגפיים. הבדיקה מסייעת לרופא בהכוונה לטיפול.

אולטרסאונד דופלר עורקי ידיים ורגליים

הבדיקה נועדה לאבחון הפרעות בזרימת הדם בעורקים, והיא מאפשרת לאבחן הצרויות או חסימות בעורקים ומסייעת בהחלטה לגבי הצורך בניתוח או טיפול אחר. הבדיקה מאפשרת מעקב אחר מצב עורק או שתל לאחר ניתוח או טיפול אחר, קביעת תפקוד כלי הדם ושינויים בזרימת הדם ועוד.

דופלר צבע של עורקי הצוואר (קרוטיס)

הבדיקה מאפשרת הערכת מצב זרימת הדם בעורקי הצוואר ואספקת הדם למוח, ומסייעת: בבירור סיבות לאירועים מוחיים , הפרעות ראייה, אוושות בצוואר, הפרעות בשיווי משקל או הפרעות אחרות הנגרמות משיבושים בזרימת הדם בעורקי הצוואר.

דופלקס צבע של עורקי/ורידי הבטן

להערכת אספקת הדם לאיברים הפנימיים (כבד, טחול, כליות) ואיתור בעיות והפרעות בכלי הדם הראשיים באזור הבטן (הותין הבטני, וריד הנבוב התחתון, ורידי / עורקי האגן).

T.C.D - טרנס קרניאל דופלר

זרימת דם לעורקי המוח, בליווי בדיקת דופלר קרוטיס.

אופן ביצוע הבדיקות: 

הבדיקות הנ"ל מבוצעות ע"י מכשירי דופלר אולטרה סאונד המשלבים מדידה של זרימת הדם עם הדגמת כלי הדם. גלי קול נשלחים מהמכשיר אל כלי הדם והם נקלטים ע"י המתמר כאשר הם מוחזרים מכלי הדם. המכשיר הופך את גלי הקול לתמונה על גבי המסך ומודד את מהירות זרימת הדם ואופי הזרימה.

במהלך הבדיקה הנבדק שוכב על גבי מיטת הבדיקה כאשר הבודק מעביר מתמר באזור הנבדק (צוואר, יד, בטן, רגל), הבודק רואה את תמונת כלי הדם על גבי מסך . בבדיקה משתמשים בג'ל על בסיס מים שאינו מזיק לעור וניתן להסרה בקלות.

משך הבדיקה בדרך כלל  15-30 דקות. 
הבדיקה מפוענחת ע"י רדיולוג מומחה.

המלצות לביצוע:

הבדיקה מבוצעת באופן פרטי, באמצעות הפנייה רפואית ובהתחייבות כספית מתאימה (ט.17) מקופות החולים, חברות הביטוח, מוסדות וארגונים.

מור ערוך לתת לך את השירות הרפואי האופטימלי, תוך דגש על יחס אישי, פרטיות הנבדק ואווירה מקצועית ונעימה.

מור לוגו