רוצים עוד מידע על הטיפול בציפורן חודרנית? השאירו את פרטיכם ונציגנו ישמחו לחזור אליכם
לשירותכם גם בטלפון
3171

הטיפול ניתן בסניפים

בני ברק

ציפורן חודרנית

מידע כללי:


ציפורן חודרנית היא תופעה של גדילת ציפורן אצבע של כף היד או כף הרגל אל תוך העור הסמוך לציפורן. העור גדל אל מעל הציפורן ולעתים קרובות נוצר זיהום. התופעה נפוצה ביותר בבוהן כף הרגל. בין הסיבות להיווצרותה: גזירה לא נכונה של הציפורן, נעליים הדוקות מדי, פטרת, מכה, בעיית היגיינה, הזעת יתר, סיבות גנטיות ועוד. בנוסף, התופעה יכולה גם להיגרם לסובלים ממחלות מסוימות כגון סוכרת, מחלוב לב, מחלות כליות, אי ספיקה וורידית ועורקית, בעיות בבלוטות התריס וכן הלאה. ציפורן חודרנית יכולה לגרום לכאבים חזקים באצבע.


תסמינים:


נפיחות, אודם, הצטברות של מוגלה ודלקות, בד"כ באזורים בהם הציפורן גדלה אל תוך העור. במקרים קיצוניים, התופעה יכולה לגרום לקשיים בהליכה. הזנחה של ציפורן חודרנית ואי מתן טיפול נכון בזמן הנכון, עלולה לגרום לנזק מתמשך ולהתפשטות הזיהום.

אופן הטיפול:


טיפול עצמי:
במקרים קלים בהם לא נדרשת התערבות רפואית, אפשר לטפל בציפורן החודרנית על ידי השריית הרגל במים חמימים עם סבון מספר פעמים ביום, הקפדה על גזירת הציפורניים בקו ישר ואחיד ולא באופן חד מדי או קצר מדי, מריחה של שמן זית על העור שמסביב לציפורן, גריבת גרביים "נושמות" ונעילת נעליים נוחות שלא מכבידות או לוחצות על הציפורן עצמה. במידה והאודם או הנפיחות לא ירדו והכאב גובר, יש להיוועץ עם רופא לגבי המשך הטיפול.

טיפול ייחודי למור:
צריבת בסיס הציפורן באמצעות לייזר, ללא התערבות כירורגית. הטיפול בלייזר יעיל יותר, כואב פחות מהתערבות כירורגית, אינו מלווה בדימום וזמן ההתאוששות בסיומו קצר יותר. לאחר הטיפול בלייזר, הסיכוי לחזרת הציפורן החודרנית קטן משמעותית.
הטיפול מבוצע תחת הרדמה מקומית ומשך ההחלמה מספר ימים ועד כשבועיים לאחר הפרוצדורה.

הגורם המבצע:


כירורג

מעוניינם לקבוע תור לטיפול בציפורן חודרנית? התקשרו אלינו: 3171*

 

 טיפול בציפורן חודרנית

מור לוגו