לשירותכם גם בטלפון
3171
1-700-70-30-31

בדיקות כלי הדם

אולטרסאונד דופלר כלי דם:


בדיקת דופלקס כלי דם בגפיים היא בדיקה המשלבת אולטרסאונד עם דופלר ומאפשרת לבחון את מבנה כלי הדם בגפיים ולברר אם זרימת הדם בהם תקינה.
הבדיקה אינה פולשנית ואינה כרוכה בחשיפה לקרינה מייננת (קרינה עתירת אנרגיה).

סוגי בדיקות דופלר במור:


אולטרסאונד דופלר ורידי ידיים ורגליים:


הבדיקה מאפשרת הערכת מצב הורידים בגפיים העליונות והתחתונות, ומסייעת באיתור חסימות (טרומבוזות) בחלל הורידים העמוקים, אי ספיקה בוורידים, היצרויות או התרחבויות של כלי הדם, הערכת תפקוד מערכת הורידים, דליות בוורידים השטחיים של הרגליים ולבירור גורמים לכאבים בגפיים.
הבדיקה מעניקה לרופא תמונת מצב עדכנית ואינדיקציה בהכוונה להמשך טיפול.

אולטרסאונד דופלר עורקי ידיים ורגליים:


הבדיקה נועדה לאבחון הפרעות בזרימת הדם בעורקים, והיא מאפשרת לאבחן היצרויות או חסימות בעורקים ומסייעת בהחלטה לגבי הצורך בניתוח או טיפול אחר. הבדיקה מאפשרת מעקב אחר מצב עורק או שתל לאחר ניתוח או טיפול אחר, קביעת תפקוד כלי הדם, שינויים בזרימת הדם ועוד.

דופלר צבע של עורקי הצוואר (קרוטיס):


דופלר צבע הינו מכשיר אולטרהסאונד מודרני המאפשר הדגמה של זרימת הדם באמצעות שינוי הצבע על המסך.
הבדיקה מאפשרת הערכת מצב זרימת הדם בעורקי הצוואר ואספקת הדם למוח, ומסייעת לדעת האם קיים סיכון וסיבות לאירועים מוחיים, הפרעות ראייה, אוושות בצוואר, הפרעות בשיווי משקל או הפרעות אחרות הנגרמות משיבושים בזרימת הדם בעורקי הצוואר.

דופלקס צבע של עורקי/ורידי הבטן:


הבדיקה מודדת את כיוון ומהירות זרימת הדם ומאפשרת הערכת מצב של תקינות אספקת הדם לאיברים הפנימיים (כבד, טחול, כליות) ואיתור בעיות והפרעות בכלי הדם הראשיים באזור הבטן (הותין הבטני, וריד הנבוב התחתון, ורידי / עורקי האגן).

T.C.D - טרנס קרניאל דופלר:


הינו מכשיר הבודק את העורק שבהמשך הקרוטיד, המספק דם למוח ונמצא בתוך הגולגולת .
הבדיקה מעניקה אינדיקציה לתקינות זרימת דם בעורקים הדקים יותר, המובילים למוח ונמצאים בתוך הגולגולת.

אופן ביצוע הבדיקות:


הבדיקות הנ"ל מבוצעות ע"י מכשירי דופלר אולטרה סאונד המשלבים מדידה של זרימת הדם עם הדגמת כלי הדם. גלי קול נשלחים מהמכשיר אל כלי הדם והם נקלטים ע"י המתמר כאשר הם מוחזרים מכלי הדם. המכשיר הופך את גלי הקול לתמונה על גבי המסך ומודד את מהירות זרימת הדם ואופי הזרימה.

במהלך הבדיקה הנבדק שוכב על גבי מיטת הבדיקה כאשר הבודק מעביר מתמר באזור הנבדק (צוואר, יד, בטן, רגל), הבודק רואה את תמונת כלי הדם על גבי מסך . בבדיקה משתמשים בג'ל על בסיס מים שאינו מזיק לעור וניתן להסרה בקלות.

משך הבדיקה בדרך כלל כ-15-30 דקות.

גורם מבצע ופענוח התוצאות:


הבדיקה מבוצעת ומפוענחת ע"י כירורג כלי דם.

הבדיקה מומלצת:


הבדיקה מבוצעת בהזמנת רופא נוירולוג או מומחה לכלי דם.
הבדיקה מבוצעת באופן פרטי, או באמצעות הפנייה רפואית ובהתחייבות כספית מתאימה (טופס 17) מקופות החולים, חברות הביטוח, מוסדות וארגונים.

מעוניינים לקבוע תור לבדיקות של כלי הדם? התקשרו אלינו: 3171*

מור לוגו