קולונוסקופיה וירטואלית

סרטן המעי הגס הוא הסרטן השני בשכיחותו אצל נשים ואצל גברים כאחד, והתסמינים להופעתו מתגלים לרוב בשלב מתקדם של המחלה. גילוי מוקדם של סרטן המעי הגס יכול להעלות את סיכויי ההחלמה עד 90%, ולכן הוא חשוב במיוחד ויכול להציל את חייכם

רקע

סרטן המעי הגס הוא הגידול השני בשכיחותו בקרב האוכלוסיה בישראל. הוא מופיע בשיעור דומה אצל גברים ונשים. המחלה שכיחה במיוחד מגיל 50 שנה ומעלה והסיכון לחלות בה עולה עם הגיל. חשוב לדעת שכאשר המחלה מתגלה בשלב מוקדם, סיכויי הריפוי מגיעים לכ - 90% ומכאן חשיבותו הגדלה של הגילוי המוקדם.

רובם הגדול של התהליכים הממאירים במעי מתפתחים מפוליפים בדופן המעי, בתהליך איטי המתהווה במשך שנים. כריתת הפוליפ בשלב שהוא עדיין שפיר מונעת הסיכון להפיכתו לממאיר. הסימנים המלווים תהליך גידולי במעי הינם: אנמיה, שינויים בהרגלי פעולת המעיים והופעת דם (סמוי) בצואה. מדובר בסימפטומים המופיעים בהדרגה ואינם בולטים דיים בכדי להביא את הסובלים אל הרופא בשלב מוקדם מספיק. מכאן חשיבותה הרבה של בדיקת הקולונוסקופיה הוירטואלית, לגילוי מוקדם ומניעה.

הבדיקה עצמה קלה ופשוטה, אינה מכאיבה, אינה כרוכה בסיבוכים, והיא מתבצעת ללא הרדמה.חשוב להדגיש, כי איכות הבדיקה תלויה בהכנה מדוקדקת והשגת מצב של מעי נקי משאריות צואה.

קולונוסקפיה וירטואלית - יתרונות הבדיקה:


לפי הספרות המקצועית, לבדיקה זו יש רגישות של כ-95% לאיתור של פוליפים בגודל של מעל ל- 10 מ"מ, ורגישות של כ- 70% לאיתור פוליפים של כ-6-9 מ"מ. בניגוד לקולונוסקופיה רגילה ניתן להעריך גם מעי מפותל מאוד ואף "לעבור" דרך היצרויות. הידבקויות אינן מהוות כל בעיה ואין מניעה לביצוע הבדיקה גם בנבדקים עם הידבקויות ידועות לאחר ניתוחים בעבר.

הכנות והנחיות

לכל הבדיקות, הייעוץ והאבחונים בתחום גילוי מוקדם וסקר

זימון תור

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

*
*
לזימון תור לבדיקה